Váš košík

Vrátenie tovaru

Vrátenie tovaru a výmena tovaru
Tieto podmienky sa vzťahujú iba na prípady, keď je kupujúci spotrebiteľom (podľa § 419 Občianskeho zákonníka).

Ako postupovať, keď vám zakúpený tovar nevyhovuje a chcete ho vrátiť v zákonnej 14-dňovej lehote?
   Pri nákupe cez internetový obchod máte podľa Občianskeho zákonníka ako spotrebiteľ právo od kúpnej zmluvy odstúpiť. Uvedené právo môžete uplatniť iba v zákonnej lehote na odstúpenie od zmluvy - 14 dní od dňa prevzatia tovaru. Za nižšie uvedených podmienok môžete prípadne požadovať výmenu tovaru. V ideálnom prípade nám posielajte tovar na vrátenie v pôvodnom obale. Ak bude tovar použitý alebo poškodený, zodpovedá kupujúci predávajúcemu za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku nakladania s týmto tovarom inak, ako je nutné na to, aby sa zoznámil s povahou, vlastnosťami a funkčnosťou tovaru. Právo vrátiť alebo vymeniť tovar máte len pri nákupe cez internetový obchod, neplatí to pre nákup v našej kamennej predajni. O priebehu výmeny alebo vrátenia tovaru vás budeme informovať emailom.

Vrátenie tovaru
   Vrátený tovar dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy. Priložte kópiu dokladu o nákupe (faktúru) a priamo na ňu prosím pripíšte číslo vášho účtu. Peniaze za tovar aj poštovné (pokiaľ vám bolo účtované pri predaji vo faktúre) vám zašleme na váš bankový účet. Náklady spojené s vrátením tovaru však nepreplácame. Peniaze vraciame výhradne prevodom na účet. Ak došlo k zníženiu hodnoty vráteného tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku nakladania s týmto tovarom inak, než je nutné s ním nakladať s ohľadom na jeho povahu a vlastnosti, započítame toto zníženie hodnoty vráteného tovaru na cenu tohto tovaru.

Pôvodné balenie tovaru
   Obal je predmetom kúpy a súčasťou kúpenej veci. Tovar si môžete rozbaliť, nemalo by však dôjsť k jeho zjavnému opotrebovaniu. Spotrebiteľ zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku nakladania s týmto tovarom inak, než je nutné na to, aby sa oboznámil s povahou, vlastnosťami a funkčnosťou tovaru. S ohľadom na rôznorodosť tovaru môžu byť tieto náklady rôzne vysoké a riešia sa individuálne. Propagačné predmety (samolepky, odznaky, katalógy) si aj v prípade vrátenia tovaru môžete ponechať.

Výmena tovaru
   Pokiaľ vám doručený tovar z nejakého dôvodu nevyhovuje (nesedí vám dizajn alebo sa vám nepáči farba a pod.), pošlite nám tovar späť. Uvedené právo môžete uplatniť iba v zákonnej lehote na odstúpenie od zmluvy - 14 dní od dňa prevzatia tovaru. Priložte kópiu dokladu o nákupe a priamo na ňu pripíšte, za čo presne chcete tovar vymeniť: značka, model, farba, výkon. Tovar Vám podľa dostupnosti náhradného tovaru vymeníme a obratom pošleme.

Adresa pre zasielanie tovaru
"VÝMENA" alebo “VRÁTENIE”
KLIMA 365 s.r.o.
Námestie osloboditeľov 3A, 040 01 Košice 
helpdesk@klima365.sk / 094-447-25-23